Firany i zasłony to nieodłączny element wyposażenia naszych okien, który pełni przede wszystkim funkcje dekoracyjne, jednak zapewnia nam również odrobinę prywatności. W ostatnim czasie sporą popularnością zaczęły cieszyć się tzw. firany panelowe, wypierając tym samym z naszych okien firany rzymskie oraz firany dzień-noc. Czym jednak charakteryzują się firany panele i czym różnią się od tradycyjnych firan?

Czym odznaczają się firany panelowe?

Firanki panelowe to najnowszy trend w dekoracji naszych okien, który z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularny. Takie firany odznaczają się całkowicie gładką strukturą, dzięki czemu w bardzo prosty sposób można je zawiesić, mając pewność tego, że nigdzie się nie pofałdują i będą idealnie wyglądały w oknie. Niezwykle ważną ich zaletą jest to, że nigdy nie są produkowane z przypadkowych fragmentów tkaniny, dzięki czemu tworzą spójną całość i prezentują się niezwykle estetycznie, co możemy zobaczyć, odwiedzając stronę https://alena-firany.pl/gotowe-firany-panele.html. Z łatwością można dopasować je zarówno do wystroju naszego wnętrza, jak i do rozmiaru znajdujących się w mieszkaniu okien. Dzięki temu, że są uniwersalne, to z powodzeniem możemy je zawiesić zarówno w salonie, jak i w kuchni, sypialni oraz w pokoju dziecięcym.

Czym firany panele różnią się od tradycyjnych firan?

Firany panelowe nad tradycyjnymi firankami mają jedną bardzo ważną przewagę, a mianowicie wyprodukowane są z materiału, który praktycznie się nie gniecie. Dzięki temu takich firan po wypraniu nie trzeba prasować, zawieszając je od razu na rurce lub żabkach. Kolejną różnicą pomiędzy firanami panelowymi a tymi tradycyjnymi jest fakt, iż w górnej części są one usztywniane, dzięki czemu się nie marszczą. Z kolei dzięki temu, że na dole są dodatkowo obciążone, to nie straszne im podmuchy wiatru, co stanowi ich dodatkową zaletę. W odróżnieniu od zwykłych firan są również bardzo łatwe w utrzymaniu. Gdy pojawi się na nich jakieś zabrudzenie, wystarczy je jedynie przetrzeć, jednak co jakiś czas warto je odświeżyć, poddając procesowi prania.

Jak wieszać firany panelowe?

Tradycyjne firany wiesza się przede wszystkim na haczykach lub żabkach, jednak jeśli chodzi o firany panelowe, to lepiej nie korzystać z takiego rozwiązania. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, to należy pamiętać o tym, aby zastosować specjalny usztywniacz, dzięki któremu w górnej części firanka będzie ustabilizowana. Aby firanka nie przesuwała się i zachowała swój kształt najlepiej powiesić ją przy pomocy metalowego wieszaka, który wmontowuje się w firankę i przekłada następnie przez karnisz. Jeśli zależy nam na niebanalnym wyglądzie naszego salonu, sypialni, czy też innego pomieszczenia, to możemy rozważyć możliwość zawieszenia na jednym oknie nawet kilku firan panelowych. Wiele osób decyduje się na zawieszenie nawet trzech firanek panelowych, co prezentuje się niezwykle ciekawie. Innym rozwiązaniem stosowanym dosyć powszechnie jest zawieszanie kilku firan paneli o różnej długości, co również pomaga uzyskać dosyć interesujące rozwiązanie, sprawiając, że dane pomieszczenie nabiera zupełnie innego charakteru.