Pora zimowa charakteryzuje się tym, że panują krótkie i szare dni. Natomiast z pomocą takich oto rzeczy możemy „złapać” nieco więcej światła, które zawieszone w oknie:

1). Błyszczące kule

– postawmy je na parapecie, a będą odbijać refleksy świetlne. Należy wiedzieć, że gładkie nie będą w tym tak efektywne, jak kryształki, ale też nie będą razić czy przeszkadzać w oglądaniu telewizji. Pamiętajmy o tym, że mogą jednak też być ozdobione kryształkami. Ich cena wynosi obecnie około 24 zł, i dostępne są na przykład na stronie: www.eurofirany.pl.

2). „Kryształowe zawieszki”

– należy wiedzieć, że mogą mieć kształt pojedynczych figurek lub girland z kryształków lub kuleczek. Generalnie wiesza się je np. na karniszach (są nanizane na cienkie sznurki). Warto wiedzieć, że fasetowane powierzchnie łapią i odbijają promienie słońca, efektownie dodając im kolorów. Są wykonane z akrylu, więc nie ma obaw, że się stłuką. Ich cena wynosi obecnie około 20 zł i dostępne są na przykład na stronie: www. skarbydomowe.pl.

3). Lustrzana girlanda

– należy wiedzieć, że gładka powierzchnia metalowych srebrnych kul pięknie odbija światło. Z czego składa się taka girlanda? Girlanda składa się z kuli o średnicy 15 cm, 2 kulek o średnicy 10 cm i 2 kulek o średnicy 6 cm. Długość to 120 cm. Cena takiej girlandy wynosi obecnie około 95 zł i jest dostępna na stronie: www.dekomotyw.pl.

Dlaczego warto kupić firany do pokoju dziecięcego?